Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informační leták k výstavbě VTE Krásné Údolí

17. 4. 2013

Co možná ještě nevíte a nebo co Vám bylo zatajeno o větrných elektrárnách, a nejen o těch v Krásném Údolí

 
■ Použité hlukové studie jsou pouze teoretické a nepočítají s dalšími jevy při šíření hluku, skutečné zatížení může být ve skutečnosti výrazně vyšší, než udává studie. 
■ VE v Krásném Údolí dle výpočtů překročí noční limity hluku nejen v Krásném Údolí, ale i okolních sídlech jiných obcí, např. Sedle. Opravdu věříte, že provozovatel zastaví VE?
■ Infrazvuk je Váš zákeřný, neviditelný a neslyšitelný nepřítel, dosud na něj neexistují hygienické normy, takže Vám při problémech žádný úřad či instituce nepomůže.
■ I krátkodobé vystavení zdravého člověka infrazvuku může způsobit i smrt, nezapomínejte, že infrazvuku využívají „tajné“ infrazvukové zbraně.
■ Infrazvuk z VE prokazatelně způsobuje zdravotní problémy, dokazují to zahraniční i domácí studie a poznatky (Dr. N. Piermont: WTS – syndrom větrné turbíny, MUDr. Malecha) – hrozí Vám závratě, nespavost, epilepsie a další zdravotní problémy.
■ Pro ochranu zdraví v trvale obydlených místech se zatím doporučuje bezpečnostní pásmo nejméně 3 km od VE. Brť leží od nejbližší plánované VE 1,9, Sedlo 1,6, Měchov 1,3 a Krásné Údolí jen 0,8 km!
■ Představte si obrovské rozměry VE. Nad Vašimi hlavami se bude točit celých šest fotbalových hřišť, výška dosahuje téměř ¾ výšky krašovského vysílače.
■ Ceny nemovitostí ležících u VE prokazatelně klesají, hodnota Vašeho domu, bytu, chalupy či zahrádky výrazně klesne, Vaše nemovitost bude neprodejná.  
■ Výkupní cena elektřiny z VE je dotována příplatkem „zelená energie“, který hradíte Vy, ale také naše továrny, obce, školy, nemocnice… Podívejte se na Vaše vyúčtování elektřiny, kolik jste nedobrovolně věnovali na zisk provozovatelů VE.
■ Jen na tuto přímou podporu OZE, a tedy i VE, platíte již dnes 12-23 % navíc, a bude hůř.
■ VE ovlivní rozvoj celého regionu, nejvíce poškodí slibně se rozvíjející cestovní ruch, který je založen právě na nedotčenosti našeho domova. Omezí se možnosti podnikání.
■ S dalším budováním nepřiměřeně dotovaných VE dále výrazně poroste cena elektřiny a tím i všech výrobků a služeb, nepřímo to způsobuje růst nezaměstnanosti.
■ Stavba VE je dotována z Vašich daní, tyto peníze pak např. chybí ve zdravotnictví, sociální oblasti, kultuře…
■ VE si vynucují další obrovské investice do rozvodných sití a záložních zdrojů, což i Vám opět výrazně prodraží cenu elektřiny.
■ Zisky investorů a provozovatelů VE plynou především do zahraničí. Cizí investoři se Vám budou za zády smát, jak jste hloupí, že si ničíte zdraví, domov a ještě za to platíte!
■ VE se vyrábí především v zahraničí – nepřímo tak podporujeme cizí průmysl a zisky.
■ VE v ČR jsou dalším podvodem na nás, pod pláštíkem ekologie jsme díky našim zkorumpovaným politikům zcela legálně okrádáni, zdánlivě čistá energie se stala špinavým byznysem na úkor našich peněženek.
■ Zahraniční zkušenosti varují. Počáteční zdánlivá výhodnost výstavby VE se postupně proměnila v noční můru místních obyvatel i obce. Zkuste žít u VE delší dobu, ne jen pár minut.
Dnes, kdy stát hájí zájmy nejrůznějších podvodníků, nemáme mnoho možností, jak se bránit a jak toto změnit. NA ÚROVNI NAŠICH OBCÍ VŠAK TUTO ŠANCI MÁME! ZASTAVME ALESPOŇ BUDOVÁNÍ DALŚÍCH VE! Přesvědčte své zastupitele, nepomůže-li to domáhejte se vyhlášení místního referenda!

obr.-porovnani-staveb.1jpg.jpg

Pořád jsou ekonomické výhody skutečně tak výhodné? A pro koho?
Zkuste VTE tedy postavit tam, kde nebudou ohrožovat lidské zdraví! Ústecký kraj např. chrání své obyvatele před blízkostí VTE, stanovil ochranné pásmo 3 kilometry
od obydlí a rozvojových ploch obcí! Podpořte petici na zavedení takového pásma u nás!
 
Chcete se dozvědět pravdu o větrných elektrárnách a obnovitelných zdrojích energie? Pomoc, informace a inspiraci hledejte na internetových stránkách: www.unieprokrajinu.cz, touzimskyantivetrnik.estranky.cz, www.epaw.org
 
Použité zdroje : Záměr VTE Krásné Údolí, http://extranet.kr-vysocina.cz/vetrniky, ELEKTRO 8-9/2009 autoři Doc.Ing.Olga Tůmová.CSc, Ing. Eva Vejvodová, FE ZČU Plzeň, ČKA – foto, www.ekologickatolerance.org, www.touzimskyantivetrnik.estranky.cz, www.kr-ustecky.cz,www.unieprokrajinu.cz.
 

Náhledy fotografií ze složky VTE Krásné Údolí